According to the USDA, the average American should be able to build a nutritious, home-cooked meal plan for $9 a day or $33 a day for a family of four. But with the current price of groceries, this ...
New York (CNN) — Celebrating football’s biggest game can bring big appetites. Buying Super Bowl fixings this year will cost about the same as last year, but the prices of individual products may ...